Darmowa dostawa od 300 zł

Darmowa dostawa od 300 zł

Jak dobrać tarczę do cięcia metalu

Aby wybrać ostrze do cięcia metalu, należy wziąć pod uwagę twardość metalu, który zamierzasz ciąć. Im twardszy metal, tym mniej siły potrzeba do przecięcia. Powinieneś również rozważyć, czy potrzebujesz ostrza, które jest bezpieczne i nie zużywa się szybko. Na koniec powinieneś przyjrzeć się rozmiarowi ostrza, aby określić, jakie będą twoje potrzeby, jeśli chodzi o cięcie.

Twardość tarczy zależy nie tylko od jej materiału, ale także od grubości i chropowatości. Ponadto, jeśli konieczne jest cięcie różnych materiałów, weź dla tych materiałów różne krążki o różnej ostrości.

Aby wybrać tarczę do cięcia metalu, należy wziąć pod uwagę dwa czynniki: twardość i rodzaj metalu. Ponieważ metale są generalnie klasyfikowane jako twarde lub miękkie, do twardszych metali należy używać miękkich ostrzy.

Wiele osób nie docenia znaczenia wyboru ostrza do cięcia metalu. Właściwy dobór może przyczynić się do wydajności i jakości pracy.

Ostrza występują w wielu różnych rozmiarach i kształtach. Ważne jest, aby dopasować rozmiar ostrza do rodzaju ciętego metalu.

Do cięcia metali lekkich zwykle używa się 18-calowego ostrza. W przypadku arkuszy metalu, które są zbyt grube na zwykłe ostrze, stosuje się nożyce mechaniczne.

5/5

Podziel się wpisem:

Facebook
Twitter
LinkedIn