Darmowa dostawa od 300 zł

Darmowa dostawa od 300 zł

Rękawiczki ochronne – rodzaje i zastosowanie

Bezpieczeństwo i zdrowie pracowników jest przedmiotem troski każdej firmy. Rękawiczki są często używane jako środek ostrożności w celu ochrony dłoni przed potencjalnymi zanieczyszczeniami. Występują w wielu różnych typach i materiałach, a także w różnych rozmiarach i kolorach, aby dopasować się do konkretnych potrzeb.

Na rynku dostępne są różne rodzaje rękawic ochronnych. Najczęściej dostępne rękawice ochronne to lateksowe rękawiczki medyczne.

Rękawice lateksowe

Lateks to materiał z kauczuku naturalnego, który jest płynny, nietoksyczny i hipoalergiczny. Wykorzystywane są w celach kosmetycznych np. podczas pielęgnacji paznokci czy manicure.

Rękawice foliowe

Rękawice foliowe są często używane w obróbce żywności ze względu na ich wysoką zręczność i wrażliwość na dotyk, a jednocześnie zapewniają ochronę przed wysoką lub niską temperaturą.

Rękawiczki do czyszczenia

Te rękawice są zwykle wykonane z kauczuku nitrylowego lub polichlorku winylu (PCW). Mogą być stosowane do dezynfekcji pojemników na śmieci, toalet publicznych itp.

Wraz z rozwojem społeczeństwa i gospodarki rękawice ochronne były stopniowo stosowane w wielu dziedzinach. Rękawice ochronne mogą nie tylko zapewnić ochronę dłoni w procesie produkcji i codziennego życia, ale także wydłużyć żywotność przedmiotów i obniżyć koszty.

5/5

Podziel się wpisem:

Facebook
Twitter
LinkedIn